Десета национална стипендиантска програма „За жените в науката“, нов срок 31.05.2020

Срокът за кандидатстване за десетото издание на Националната стипендиантска програма „За жените в науката“  на L'Oréal и ЮНЕСКО в България се удължава до 31.05.2020 г.

Млади жени учени в областта на природните науки имат възможността да кандидатстват за Националните стипендии по глобалната програма „За жените в науката“. Необходимо дамите учени, които ще кандидатстват по стипендиантската програма  да бъдат на възраст до 35 години,  да са докторанти или вече да са защитили докторска степен и да се занимават с изследвания в сферата на природните науки.

На финала на конкурса три дами ще бъдат отличени със стипендии от по 5000 евро.

Допълнителна информация за програмата, критерии за кандидатстване.
Краен срок за подаване на кандидатурите - 31 май 2020 г.
Официален сайт на програмата

Кандидатурите ще бъдат приемани и без подпис от научен ръководител или печат на съответната научна институция, а кандидатите се призовават да подават документите си само онлайн.