ОТБОРИТЕ НА ФМИ, СУ "СВ. КЛ. ОХРИДСКИ", ЗАВОЮВАХА ПЪРВО МЯСТО НА XXXIV РЕПУБЛИКАНСКА СТУДЕНТСКА ОЛИМПИАДА ПО ПРОГРАМИРАНЕ 2022

На 14 май 2022 г. (събота) от 10 до 15ч. в гр. Русе се проведе присъствено XXXIV РЕПУБЛИКАНСКА СТУДЕНТСКА ОЛИМПИАДА ПО ПРОГРАМИРАНЕ (РСОП) / National Student Programming Contest, в която участваха 14 отбора от 7 университета, обучаващи в областите на компютърните науки. Два от тях бяха на ФМИ. Олимпиадата бе организирана от Русенски университет „Ангел Кънчев“.

В олимпиадата участваха общо два отбора на ФМИ, с ръководител доц. Милен Петров.

Отбор 1: FMI-1/ProStack Overflow

• Иван Ганев – Компютърни науки, 4 курс
  • Петър Ангелов – Компютърни науки, 4 курс
  • Виктор Терзиев – Компютърни науки, 4 курс

И  Отбор 2: FMI-2/ItsTrivial

• Илиян Йорданов – Логика и алгортми- информатика, магистър, 1 курс
  • Биляна Инджева – Компютърни науки, 1 курс
  • Стоян Малинин – Компютърни науки, 1 курс

В олимпиадата в категория студенти  участваха 14 отбора от 7 университета, а именно:  1. Бургаски свободен университет, 2. Икономически университет Варна, 3. Нов Български Университет, 4. Русенски университет „Ангел Кънчев“, 5. СУ „Св. Климент Охридски“ – ФМИ, 6. Технически университет Варна, 7. Шуменски университет „Константин Преславски“. По време на олимпиадата се проведоха дистанционно и две съпътстващи състезания:

– състезание по програмиране за ученици;
– състезание по програмиране за работещи.

Грамота

В класирането по университети на първо място е Софийски университет „Св. Климент Охридски“, с отборите от Факултета по математика и информатика.

Отборите от ФМИ след състезанието

На първо място и лидер в класирането за студенти с решени общо  9 задачи е отбор FMI-1/ProStackOverflow:

• Иван Ганев – Компютърни науки, 4 курс
  • Петър Ангелов – Компютърни науки, 4 курс
  • Виктор Терзиев – Компютърни науки, 4 курс

Големият победител в отборното класиране с 9 решени задачи - Отбор FMI-1/ProStackOverflow - по време на награждаването

В отборното класиране с 8 решени задачи се нарежда отбор FMI-2/ItsTrivial, в състав:

• Илиян Йорданов – Логика и алгортми- информатика, магистър, 1 курс
  • Биляна Инджева – Компютърни науки, 1 курс
  • Стоян Малинин – Компютърни науки, 1 курс

Отбор FMI-2/ItsTrivial, в средата – Стоян Малинин и Биляна Инджева, и доц. Милен Петров (ръководител).

Времената и класирането могат да бъдат видени по-долу, както и на сайта на олимпиадата.

Класиране по отбори – брой задачи и време за решаване.

На адрес: https://bcpc.eu/XXXIV/ranking/ може да намерите още информация за класирането.

Повече информация за състезанието може да намерите на сайта на олимпиадата.