Отлично представяне на отбора на СУ–ФМИ на първата "Ал Хорезми Международна Олимпиада по Математика за Студенти" (AKHIMO), 2018

Окт.
Окт./26 10:00 - Окт./31 18:00

гр. Ургенч, Узбекистан

Кога:
петък, 26 Октомври, 2018 - 10:00 до сряда, 31 Октомври, 2018 - 18:00
Къде:

гр. Ургенч, Узбекистан

От 26 до 31 октомври 2018 г. в гр. Ургенч (Узбекистан) се проведе първата "Ал Хорезми Международна Олимпиада по Математика за Студенти" (AKHIMO) под патронажа на президента на Узбекистан г-н Шавкат Мирзийоев.

Нашият отбор беше посрещнат много радушно от домакините.

В състезанието участваха 226 студенти от 58 университета от 20 страни. То беше открито от министъра на висшето и средното специално образование на Узбекистан г-н Ином Маджидов в спортния комплекс "Йошлик" в Ургенч.

Българските участници - студенти от ФМИ

Емилиян Рогачев, Данаил Атанасов, Иво Дилов и Теодор Вакарелски
  водени от доц. Бабев и доц. Божилов
  спечелиха

един златен (Е. Рогачев), един сребърен (Д. Атанасов) и един бронзов (И. Дилов) медали,
  които бяха връчени от заместник министър-председателя на Узбекистан г-н Азиз Абдухакимов.

Снимки от състезанието