Списък на всички изборни дисциплини

Преминава се към нещо подобно на екран 1:

Екран 1

Списъкът (при настоящата версия на системата) съдържа дисциплини от активния семестър на студента. Той е посочен в реда Семестър (на екран 1 той е 2006/2007 летен, магистри) и не може да се променя от студента.

Набора от дисциплини, които се показват зависи от избора в двете групи от радио-бутони.

Първата група дава възможност да се избере измежду

• Изборни дисциплини
  • Факултативни дисциплини

Втората група дава възможност да се избере измежду

• Само тези към моя учебен план – текущ семестър
  • Само тези към моя учебен план – останали
  • Само тези извън моя учебен план

Комбинацията от посочените два радиобутона определя предлагания списък. Комбинацията която се показва по подразбиране е за Изборни дисциплини + Само тези към моя учебен план и на екран 1 е показана една такава възможност.

На екран 2 е показан резултата за същия студент, когато се избере комбинацията Изборни дисциплини + Само тези извън моя учебен план, разбира се на илюстрацията се вижда само част от резултата, защото изборните дисциплини, които се предлагат извън конкретен учебен план почти винаги ще е многократно по-голям.

Екран 2

Много полезна е и комбинацията Изборни дисциплини + Само тези към моя учебен план – останали. Това ще даде списък от изборни дисциплини, които се предлагат през текущия семестър и те са свързани с дисциплини от моя учебен план, но тези дисциплини не са от семестъра на обучение в който съм в момента (т.е. или са от минали или от бъдещи семестри). Много често обаче тази информация е полезна, защото желана изборна дисциплина може да се запише и преди и след семестър за който е обявена в учебния план.

Информацията в колоните на списъка:

Име – Име на дисциплината, което е връзка към описанието й. След името в скоби са изброени съкратените имена на учебните планове за които се предлага тази дисциплина. В скоби след името на учебния план са посочени допълнителни спецификации на учебния план (Редовно/Задочно, Магистри/Бакалаври, Специалисти/НеСпециалисти). Предвижда се да се посочи и какъв е типа на дисциплината в съответния учебен план (Задължителна, Изборна, Факултативна)

Преподавател – преподавателя титуляр на дисциплината;

Вид на изпита – Изпит, Проект, Текуща оценка, ....