Събития

Авг. 03

Уважаеми колеги четвъртокурсници,

във връзка с провеждането на Държавния изпит в ОКС "Бакалавър", на 3 август 2020г. ще се проведе онлайн среща със студентите за разясняване на основни положения и задаване на въпроси във връзка с протичането му.

Начало 18:00 ч. Линк към срещата: https://meet.google.com/kme-hprp-xsi
Join by phone
+1 978-806-0443 (PIN: 876983743)

Деканат

Юли 15

За поредна година ФМИ обявява конкурс за наградата „Академик Борислав Боянов”. Наградата се присъжда на студент от ФМИ (ОКС „Бакалавър”, ОКС „Магистър“ или докторант) за показани високи резултати в обучението им по направление 4.5 „Математика” и научни постижения в областта на математиката.

Наградата се състои от грамота и парична сума в размер на 2000 лева.

Представяне на документите:

Февр. 23

Факултетът по математика и информатика организира за петнадесети път Национален турнир по елементарна математика "Проф. Борислав Боянов" .
Турнирът се организира съвместно с математическите гимназии от страната. Това е стъпка към едно по-мащабно и тясно сътрудничество с елитните ни училища, откъдето идва преобладаващата част от студентите по математика и информатика.

Ян. 15
  • от 10.00 часа за ОКС "Бакалавър"
    Абсолвентите от ОКС "Бакалвър" трябва да бъдат в Ректората в 8.45 часа, за да имат възможност да се разпишат в присъствените списъци, да си вземат тоги и да се настанят в Аулата.
  • от 15.00 часа за ОКС "Магистър"
    Абсолвентите от ОКС "Магистър" трябва да бъдат в Ректората в 14.00 часа, за да имат възможност да се разпишат в присъствените списъци, да си вземат тоги и да се настанят в Аулата.
Дек. 01

За трета поредна година  Факултетният студентски съвет при ФМИ организира конференцията FMI All-Stars!

Ноем. 25

През настоящата 2019 година Факултетът по математика и информатика (ФМИ) навършва 130 години. Основан като Физико-математическо отделение във Висшето училище в София на 24 ноември 1889 г. и преименуван на Физико-математически факултет през 1894 г., той е един от трите факултета на Софийския университет през 1904 г.

Страници