Последни новини

Защита на дипломни работи за студенти в магистърски програми БМИ, ЕО и РСМТ, 19.06.2024

Ръководителите на дипломантите трябва да заявят участието им в защитата до 31 май 2024 г. на e-mail: i.y.avdjieva@fmi.uni-sofia.bg

Писмото е необходимо да съдържа следните данни: име и фамилия на дипломанта, специалност, факултетен номер, телефон за връзка, тема на дипломната работа (на български и английски език), име, фамилия и e-mail на дипломния ръководител (ако има консултант - неговото име, фамилия и процент на участие).

Националната студентска олимпиада по математика (НСОМ) се проведе от 17 до 19 май 2024 г. в гр. Бургас

Домакин на Националната студентска олимпиада по математика (НСОМ) през 2024 г. бе СУ „Св. Климент Охридски“, Факултет по математика и информатика, със съдействието на МОН, филиал Бургас на Софийския университет, Фондация "ФМИ иновации и образование" и Община Бургас.

Институт GATE стартира лятна стажантска програма за млади таланти в областта на големите данни и изкуствения интелект, юли 2024

Институтът GATE обявява лятната си стажантска програма, насочена към млади таланти с интерес към големите данни и изкуствения интелект.
Тримесечната програма ще започне през юли и предлага уникална възможност за придобиване на практически опит и работа по интердисциплинарни изследователски проекти заедно с водещи експерти в областта.

Научен семинар "On invariant polynomials in free associative algebras over a field of arbitrary characteristic", 23.05.2024

На 23 май 2024 г., четвъртък, от 15:30  часа в Заседателната зала на ФМИ ще се проведе научен семинар на тема "On invariant polynomials in free associative algebras over a field of arbitrary characteristic" с лектор доц. Силвия Бумова.

Анотация на доклада

Семинар по Оптимизация, 20.05.2024

На 20 май 2024г. (понеделник) от 14:15 ч. в ауд. 303 на ФМИ ще се проведе сбирка на Семинара по оптимизация.

Докладчик: Маргарита Николова

Тема: High-order small-time local controllability

Поканват се всички интересуващи се.

Отборите на ФМИ на призовите места в XXXVI Републиканска студентска олимпиада по програмиране

От 10 до 12 май 2024 г. в гр. Шумен се проведе тридесет и шестата Републиканска студентска олимпиада по програмиране, чийто домакин бе Шуменският университет „Епископ Константин Преславски“.
Целта на олимпиадата е да събере най-талантливите в информатиката български студенти, да постави нови предизвикателства пред тях, да насърчи приятелството и сътрудничеството между участниците, да даде признание за показаните знания и умения за работа в екип.

Представяне на стажантската програма "Hub by Yettel" във ФМИ, 14.05.2024 г.

На 14 май 2024 г. (вторник) от 18.00 ч. в зала 325 на ФМИ ще бъде представена стажантската програма "Hub by Yettel".
Презентатор от компанията Yettel ще бъде Лора Абусалем. Стажантската програма е насочена към студенти 3 или 4 курс. Инициатива би предоставила на студентите ценни възможности за развитие на техните умения и като цяло ще подпомогне професионалното им насочване.

Успешно изпълнение на програма за съвместна студентска мобилност, включваща партньорски университети от цяла Европа

ФМИ, като част от Софийския университет "Св. Климент Охридски", има удоволствието да обяви успешното изпълнение на програма за съвместна студентска мобилност, включваща партньорски университети от цяла Европа.

От 22 до 25 април шестима студенти от Софийския университет имаха уникалната възможност да участват в краткосрочна програма за образователна мобилност и пилотиране на ново разработения курс, организиран от Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie в Жешов и в сътрудничество с Link Campus University, Италия и FHM University of Applied Science, Германия.

Страници